Unlimited Web HostingFree Joomla TemplatesTemplate Sales
Polish (Poland)English (United Kingdom)Deutsch (DE-CH-AT)

Parapety

Parapety zewnętrzne


Najpopularniejszymi parapetami zewnętrznymi są parapety ze stali ocynkowanej, zabezpieczone prze korozją, malowane proszkowo na gorąco, występują w kolorze białym i brązowym, zakończone zaślepkami. Bardzo trwałe i odporne na warunki atmosferyczne.

Innym wariantem parapetów zewnętrznych jest parapet aluminiowy.

Na specjalne zamówienie występują również parapety granitowe z naturalnego kamienia. Granit może być także wykorzystany jako cokół budynku jak również na schody.

 

Parapety wewnętrzne


parapety PCV - dzielimy je na parapety komorowe i nakładkowe (nakładane na istniejące stare parapety), zakończone po boku zaślepkami. Dostępne w kilku wariantach kolorystycznych. Mają określone szerokości 18, 25, 30 35cm.

parapety z płyty MDF - parapety drewnopodobne wykonane z drewna mielonego prasowanego, mogą być pokryte lakierem odpornym na różne czynniki takie jak wilgoć zarysowania, dostępne w przeróżnych kolorach w wersji matowej, z połyskiem i pół połyskiem. Mogą też być pokryte fornirem - cieniutki plaster naturalnego drewna. Są one już mniej odporne na wilgoć, zarysowania itp. Należy tu pamiętać, że naturalny fornir zmienia z biegiem czasu swój naturalny kolor - ciemnieje.

parapety z płyty wiórowej - bardzo duży wybór jeśli chodzi o kolory. Wykończone z boku. Można z tego materiału robić również blaty kuchenne, należy jednak uważać na wilgoć.
- parapety FENORM HELOLIT - posiadają stabilny rdzeń z klejonych płyt wiórowych klejonych, bardzo odpornych na wilgoć. Docinane są na dowolną szerokość, wykończone z boków, zakończone noskiem. Bardzo łatwe w utrzymaniu czystości, odporne na zarysowania.

parapety HELOPAL - sztuczne marmury austriackiej firmy. Wykonane w 80% z prawdziwej mączki marmurowej wymieszanej z naturalnymi żywicami, co daje większą giętkość parapetu - nie łamią się. Mogą być stosowane na zewnątrz jak i wewnątrz budynków, odporne na warunki atmosferyczne, na zgniatanie, ściskanie. Dostępne w kilku kolorach, zakończone noskiem lub na prosto, docinane na dowolną szerokość. Posiadają najlepszą wartość współczynnika k wśród parapetów zewnętrznych. Zawsze ciepłe i miłe w dotyku.

konglomeraty marmurowe - włoskie marmury których skład to 95-98% marmur - łupki marmurowe sklejane żywicami 5-3%. Materiał bardzo odporny, dostępny w kilku kolorach. Najbardziej popularnym marmurem jest Botticino i Brecia Aurora. Grubość takich parapetów to 2 i 3cm. Mogą być wykończone fazą, półwałkiem lub ćwierćwałkiem. Boki mogą być zaokrąglone. Cieszą się bardzo dużą popularnością, że względu na charakter wykończenia okna jakiego nadają. Sprawdzają się jako materiał na schody, pod kominki, półki, elewacje itp.

 
Nasze realizacje
POL-MARK SYSTEM

Biuro:

TEL/FAX.: +48 32 257 1912

UL. KOCHANOWSKIEGO 4

Oddział:

TEL/FAX.: +48 32 202 2132

UL. ARMII KRAJOWEJ 23

KATOWICE

E-MAIL:

biuro@polmarksystem.pl

Increase your website traffic with Attracta.com